Manifest

Slack PracaSport.pl to społeczność osób pracujących w branży sportowej. Poznaj nasze zasady. Przeczytaj, czym się kierujemy i czego oczekujemy od każdego członka naszej grupy.

Członkostwo

 1. Jesteśmy otwarci na dołączenie nowych osób do społeczności. Zależy nam na poszerzaniu i integrowaniu branży sportowej.
 2. Od każdej nowej osoby oczekujemy inicjowania dyskusji i aktywności: zadawania pytań, dzielenia się wiedzą, doświadczeniem, projektami czy ciekawymi linkami. Tylko wtedy cała inicjatywa ma sens.
 3. Formularz zgłoszeniowy może wypełnić każdy, jednakże wszystkie zgłoszenia są ręcznie rozpatrywane przez moderatorów. W formularzu należy podać: prawdziwe imię i nazwisko, e-mail, adres profilu LinkedIn oraz w kilku zdaniach opisać swój związek z branżą sportową.
 4. Zgłoszenia staramy się rozpatrywać kilka razy w tygodniu, informację zwrotną otrzymasz drogą e-mailową.
 5. Po dołączeniu do Slacka powinieneś się przedstawić na kanale #przedstawsie. Napisz w kilku zdaniach kim jesteś, czym się zajmujesz. Możesz również podać adres swoich profili w social media.

Dyskusje

 1. Na Slacku przygotowane są różne kanały tematyczne. Dyskutując bierz to pod uwagę - jeżeli nie jesteś pewien gdzie zainicjować dyskusję, zrób to na kanale #hydepark.
 2. Nie spamuj i nie reklamuj się nachalnie. Możesz przedstawić swój projekt, ale niech Twoja obecność na Slacku nie sprowadza się tylko do promowania własnej osoby lub firmy.
 3. Okaż szacunek innym rozmówcom oraz prezentowanym przez nich poglądom. Powstrzymaj się od ataków personalnych. Szacunek należy się każdemu członkowi społeczności, niezależnie od wieku, płci, doświadczenia czy zajmowanego stanowiska.
 4. Dbaj o poprawność językową. Stosuj polskie znaki, unikaj literówek, nie przeklinaj.

Moderacja

 1. Dyskusje są swobodne, moderatorzy nie narzucają/zakazują żadnych tematów oraz nie ingerują w treść wypowiedzi.
 2. Moderatorzy mogą usuwać posty sprzeczne z zasadami społeczności, prawem czy normami społecznymi.
 3. W przypadku łamania zasad społeczności Twoje konto może zostać przez moderację usunięte.
 4. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Jeżeli np. brakuje Ci jakiegoś kanału, masz ciekawy pomysł czy chciałbyś kogoś zaprosić do społeczności - daj znam znać.